תעלות מפח שחור

תעלות מפח שחור 2 מ"מ ליניקת עשן – יש תקווה בעת שריפה

כבר הוכח ולא פעם גם מדעית וגם על ידי עובדות בשטח שמספר הנפגעים בתקריות שריפה לא נגרמות מהשריפה עצמה אלא מהעשן שלה , כיום ישנו פתרונות קל ופשוט למזעור פגיעות ונזקים בעת פריצת שריפה על ידי התקנה פשוטה של תעלות מפח שחור ליניקת עשן.

במאמר הבא נדבר על פתרון ההתקנה של תעלות המפח השחור ויתרונותיו הרבים.

מהי תעלת מפח שחור?

תעלת יניקת עשן מפח שחור 2 מ"מ, היא תעלה המותקנת בדרך כלל על פי המלצות של יועצים ומהנדסים למיזוג אוויר. תעלות מפח שחור הן בעצם תעלות יניקה היונקות את העשן הנוצר בעת שריפה במתחמים סגורים ואטומים בדרך כלל. במקומות כאלה הנטייה של העשן להתפשט ולהתרבות בצפיפות ברחבי כל החלל עשוי לגרום לפגיעות ונזקים רבים יותר מאש מאחר וגורם לכשלים במערכות הנשימה קשיים בראיה וכפועל יוצא מזה גם קשיים ביכולת ההתפנות והפינוי ממקום השריפה. תעלת הפח השחור אשר מותקנת בפתחי האוורור מיוחדים להם הנמצאים בחדר יונקים את רוב העשן בעת שריפה ומקלים על יכולת הראייה והנשימה ועל פוטנציאל המלטות והישרדות גדול יותר.

כיצד תעלת מפח שחור יכולה לסייע בעת שריפה

כאשר פורצת שריפה, החומרים הנשרפים עולים באש ומעלים עשן, כפי שידוע לכולנו, כאשר מערכת גילוי האש מזהה כי פרצה דליקה ומזהה עשן המצטבר בחדר היא מפעילה מפוח על גג המבנה אשר יונקת את העשן דרך התעלות מפח השחור. תעלת המפח השחור, יונקת את העשן הנוצר בעת השריפה כלפי מעלה, ומוציא אותן מחוץ לבניין, תעלות אלה מותקנות לעיתים באופן מקביל  למערכות האוורור עצמם כך שהפעולה קצרה ומהירה יחסית, אך עם זאת, בעלת חשיבות עליונה לצרכי הבטיחות שלכם. על פי תקנות כיבוי אש.

חשיבות התקנת תעלות מפח שחורות בחדרי מדרגות

לצורך בטיחות העובדים שלכם ובטיחות דיירי הבית, ישנה אפשרות להתקין מערכות קומתיות גם מחוץ למשרדים ולדירות כך שאפשרויות הפינוי יהיו כמה שיותר יעילות. בעת פרוץ שריפה השימוש במעלית אסור. כך שאבטחת חדר המדרגות בחללים השונים, הינה בעלת חשיבות עליונה, לבטיחות דיירי בניין המגורים או המשרדים. בעסקים, ישנה חובה להתקנת מערכות לגילוי וכיבוי שריפות, כך שתעלות אלה, יהיו ההשלמה האופטימאלית להתגוננות מפני שריפות.

מה תקבלו אצלנו?

ב "מסגריית אורדן", מייצרים תעלות יניקה מפח שחור 2 מ"מ על פי תכניות מהנדסים ויועצים למיזוג אוויר ותקנות מכבי האש, אשר מסוגלות לעמוד בפני אש ועשן במשך שעתיים שלמות, הזמן הוא פרמטר קריטי וחשוב בזמן שריפה וחשוב לדעת להיערך אליו בהתאם באמצעות שימוש בתעלות מפח שחור  2  מ"מ של "מסגריית אורדן", תוכלו לקבל את הזמן היקר הזה בכל מקרה של שריפה, לצורך הגדלת סיכויי ההצלה וההישרדות של הנמצאים במבנה ויכולת כיבוי יעילה יותר. הדבר חשוב במיוחד, במקומות בהם אפשרויות הדליקה גבוהים יותר, כמו מעבדות כימייה וכימיקלים, חדרי צבע, מקומות בהם קיימים חומרים דליקים ורוויים באוויר, בתעשיות השונות.

אל תיקחו סיכונים מיותרים, באמצעות פעולה פשוטה, תוכלו לשמור על בטוחנם של היקרים לכם והיקרים להם.

למידע נוסף, צרו קשר או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.דוא"ל: ordandany@walla.com